Jump to content
Planeswalker.eu
Sign in to follow this  
Mr Miagi

GP Praga

Recommended Posts

10-12 junija bo potekal Grand Prix Praga. Format bo legacy. Kar nekaj se nas namerava odpraviti tam, neglede na to ali igrate legacy po defaultu, po sili razmer ali pa sploh ne boste šli na main event. Poceni in dobro pivo ter Praga še nista razočarala.

 

Event bo cappan na 2.000 igralcev. Izgleda je in bo tudi naprej navada da se za GPje računa 65€, kar je roko na srce pretty much oderuško ampak izgleda cenejših GPjev v Evropi ne bomo imeli več. Če se prijavite do 30. aprila boste plačali 55€ (po tem pa regularna cena).

 

Več info na: http://magic.wizards.com/en/events/premierplay/grandprix/fact-sheet-gppra16

 

Sej je še malo zgodaj za nek resen pogovor glede Prage, ampak zgolj toliko v vednost, če hoče kdo prišparat 10€ pri registraciji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sweet Praga/pivo sweet. :) 65e manj sweet. Sam se moram še odločit, kater deck mi bo Mario posodil. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

65€,

 

A se pri taki ceni sploh še splača it na GP, če ne igraš za propoints in ciljaš na top uvrstitve? In to je constructed. Jaz osebno bi konkretno premislil, če sem pripravljen plačat tako prijavnino. Pri tej ceni bi moral vključit vsaj zastonj kosilo imo.

 

Pa še o Pragi je govora tukaj, ki je v splošnem precej poceni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je bilo že za Bolonjo, tko da.. kje ste bli prej? :huh:

 

ps: ja je totalno bolano in ripooff, sam cenenj zgleda ne bo več..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A se pri taki ceni sploh še splača it na GP, če ne igraš za propoints in ciljaš na top uvrstitve? In to je constructed. Jaz osebno bi konkretno premislil, če sem pripravljen plačat tako prijavnino. Pri tej ceni bi moral vključit vsaj zastonj kosilo imo.

 

Pa še o Pragi je govora tukaj, ki je v splošnem precej poceni.

 

Splača se nikoli ne in se nikoli ni. Pač, gre za to, da se maš fajn, mal odšpilaš. Teh 65e v v luči vseh GP stoškov (povprečen GP 400e) ne igra tako velike vloge. A dam 40 al 65e je dost vseen, razen pač v tem, da v drugem primeru vem, da organizator izkorišča mojo indiferenco do tega.

 

Men je bilo vedno zanimivo, da tolk međikašev hodi na GPje, sploh, ker obstajajo v Sloveniji kompetitivni turnirji z dosti boljšim EV. WMCQ je itq čisti value, PPTQ prav tako.

 

Je pa res, da majo Gpji nek čar, recimo v tem, kako po 1h sploh ne slišiš več, da se 1400 folka dere, da so vonjave toksične in da je na siteu 45 stopinj ...

 

Sam se še vedno spomnem, k je enkrat Sheppard prbil, da zakaj fejkamo da hodmo na GPje, če smo v bistvu itq šli vsi na road trip in pijanko, to da smo spušili međikse je bil pa side event. :)

 

Torej Mario, čas za predprijavo, a ne? :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam se še vedno spomnem, k je enkrat Sheppard prbil, da zakaj fejkamo da hodmo na GPje, če smo v bistvu itq šli vsi na road trip in pijanko, to da smo spušili međikse je bil pa side event. :)
 

 

Ravno na to sem ciljal. Raje dam tistih 65€ proti road tripu, kot pa da jih dam za nekaj, kar mi bo od potencialno carskega road tripa odškrknilo ogromen del časa in ima povrh še obupen EV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantje že dolgo je pro play it na GP na side evente.

 

Igraš drafte, vstaneš ko hočeš, na večerjo greš ko hočeš, value side eventov je načeloma zelo dober, če ti paše nedeljo raje izlet al pa kak ogled tudi v redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praga je kul, zato greva na GP vikend z drago tja na izlet. Par stvari o Pragi:

- javni promet je zakon (in poceni). 110 kron (cca. €4) za 24 urno neomejeno prestopanje med avtobusi in podzemno je dost pocen, edino treba je merkat, da ko kupuješ karto, da imaš pri sebi kovance, ker večina avtomatov ne jemlje bankovcev

- na ulici Dlouha je Prague Beer Museum Bar. Sicer ne vem, zakaj se mu reče "beer museum", imajo pa sweet feature - lahko si naročiš degustacijo različnih pirčkov. Dobiš 5 ali 10 kozarčkov po 1,5 dcl, pirčki pa po izbiri iz menija

- na ulici Kolkovne je en kul Cafe 80s, pa zanimiva James Dean restavracija, pa čisti turistični nateg a.k.a. Steampunk bar (ambient je kul, cene, pijača, hrana in osebje pa so snobovsko hipsterski (od piva majo pa samo ta malo Stella Artois al pa ta mal Staropramen - v glavnem nateg))

- na Husovi 6 je baje "ta originalen" Švejk lokal

- Hooters je na Havelski 25 (tipičen ameriški "comfort food" - burgerji, etc. Čili con Carne je zakon)

- za vse arhitekturno-zgodovinske entuziaste je za pogledat ura na cerkvi na Staromestne namesty. Ura je namreč par stoletij stara, na vsako polno uro pa pridejo iz nje mehanizirani strički in kao neki naredijo

- pa za vse arhitekturno-zgodovinske entuziaste je grad "a must", pa če boste na gradu, si poglejte še zlatno uličko (vse je za cca. 80% manjše)

- za vse sladkosnede pa je na Melantrichovi candy shop

 

Več ali manj je vse od naštetega v centru in je le par minut hoda eden od drugega. Kar se pa Magica tiče bom pa v soboto verjetno šel na kak side event, po možnosti na Eternal Masters draft, glede na to, da je za 10. junij napovedan release.

 

(od čeških piv priporočam za sprobat Čeno Horo ter Svijany)

 

Edit: če kdo pozna še kak kul muzej (a la muzej voščenih lutk), dober bar, oštarijo in/ali kak drug dober feature Prage, naj napiše v to temo.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravno na to sem ciljal. Raje dam tistih 65€ proti road tripu, kot pa da jih dam za nekaj, kar mi bo od potencialno carskega road tripa odškrknilo ogromen del časa in ima povrh še obupen EV.

Glede na to da ne igraš več međiksov se človk še vpraša kak je EV in zakaj še toliko časa nameniš forumu? Res nočem da predhodnje izpade zlobno ali cinično, ampak dejstvo je pač da večina naših igralcev redko posega po money uvrsttivah na GPjih. 20€ višja vstopnina pač ne bo naredila razlike v že tako velikem deficitu.

GPji so pač dobri "izgovori"/razlogi zakaj sploh gremo na road tripe, na katere morda drugače nebi šli.

 

ps: zdej ko smo malo spucal misli glede prijavnine predlagam da je nadaljna tematika topica organizacija, sweet techanje deckov & turizem ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa še nasvet za vse, ki boste šli z lastnim prevozom - na Dunaju sledite tablam za Brno in ne za Prago. Posledično boste tako več časa preživeli na hitri cesti ter avtocesti, namesto jajcanja po lokalnih cestah.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torej Mario. You can count me in. Zna bit, da bom špilal resen, troll deck (Werewolf Prison deck sounds fun), lah bom pa joinal z Juwetom nažigat EM drafte, sploh če bo edicija sweet. Z mal sreče nabereva playset FoW. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene tud zraven štejte ;) Praga je drgač fajn, sem bil septembra in je luštno. Kar se tiče lokalov mislim da čimbolj domači/ne-turistični tem boljš. Jih pa ne primankuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa še nasvet za vse, ki boste šli z lastnim prevozom - na Dunaju sledite tablam za Brno in ne za Prago. Posledično boste tako več časa preživeli na hitri cesti ter avtocesti, namesto jajcanja po lokalnih cestah.

Sam avtocesta med Brnom in Prago je grozna :( Bolj se ti splača ves čas po prehitevalnem vozit, ker na voznem te razmetava naokoli :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tudi na prehitevalnem razmeteva :D Ampak takih odsekov spet ni tako veliko.

 

Drugače, če greš na Dunaju na Prago namesto na Brno, prideš eventuelno na isto avtocesto, samo bolj severno in, kot že rečeno, več časa preživiš na lokalni cesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Js sm se tudi na hiter odločil da grem :D Sicer je še kar nekaj časa do takrat, pa me vseeno zanima, če ima že kdo kak okvirni plan kdaj se gre tja in kdaj nazaj? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rutar se je ravnokar odpovedal side eventom in se odločil, da bo zavoljo playmata celo soboto čaral Berserk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Še deck lista (ja Mario, zgleda mal kot dragon stompy).

 

8 Mountain
4 Cavern of Souls
4 Ancient Tomb
4 City of Traitors
20 land
4 Simian Spirit Guide
4 Magus of the Moon
4 Phyrexian Revoker
4 Hanweir Watchkeep
4 Instigator Gang

2 Thundermaw Hellkite
1 Zealous Conscripts
23 creatures
3 Chrome Mox
4 Blood Moon
4 Trinisphere
4 Chalice of the Void
2 Bonfire of the Damned

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×