Jump to content
Planeswalker.eu
Sign in to follow this  
gasper133

French EDH banlist update

Recommended Posts

Če slučajno koga zanima je v frenchu sensei's divining top dobil banano. Dig through time še živi za nekaj časa. Še ena večja sprememba je da ni več partial muligana in je sedaj vancouver mulligan kot povsod.

Tasigur, the Golden Fang is now banned as a commander only. 
Yisan, the Wanderer Bard is now banned as a commander only. 
Gaea’s cradle is now banned.
Marath, Will of the Wild is added to the watchlist.
Animar, Soul of Elements is added to the watchlist.
Narset, Enlightened Master is added to the watchlist.
Jenara, Asura of War is added to the watchlist.
Cataclysm is removed from the watchlist. 

Ziher me boste hejtal, ampak mislim da je to najboljše kar so lahko naredili :D

Tasigur ziher ni zdrav za format... Prav tako Yisan je malo prevelika petarda. Mogoče sicer zgubi nekoliko na moči, ker ni več Gaea's, ampak še vedno te lahko za malo slabši hand takoj kaznuje, ter ti tutora na mizo vse kar ma :P

Glede Gaea's, pa mislim da je tudi zaslužen ban. Pač v green deckih stalno se tappa za 3+ mane. Nemalokrat še več. Pa pride untappan na mizo. Auč :/

Yisan, the Wanderer Bard is a green commander that has a huge impact on the battlefield, that only costs three mana and that can therefore enter the battlefield on turn two very often, via a turn one/two accelerator. We are deeply persuaded that such commanders harm the format. Yisan, the Wanderer Bard is de facto a quick card advantage source that grows quickly, and that therefore produces fantastically responsive and explosive games. It is so dangerous for the format that its mere presence forces opponents to make very costly adaptations. Yisan, the Wanderer Bard is therefore banned as a commander only, so as to maintain more balance in the format.

http://www.duelcommander.com/2016/04/april-2016-rules-banlist-update/

seprav "moj mono blue ne hendla, ban :( :( :(!"

Ce si dober prebral tole, pa si na turnirjih srecal par dobrih yisanov/igral s kakim, ti bo prec jasno... Pac toolbox na generalih je rahlo nefer, sploh ce ti te stvari daje na mizo mimo countrov, dela to po moznosti parkrat na krog, ti poisce vse kar zjebe nasprotnikov deck. Relativno pogosto pride na mizo ze T2, recastat pa ga tudi nekako ni problem. Sej ni vprasanje ce je OP kot karta, kar seveda ni. Ampak kot general daje veliko vec opcij kot drugi in to je pac nefer.

Sej da ne bos mislu da sem salty. Jst proti njemu nekak nimam velikih problemov, pa mi je bil na splosno kar dober match. Ampak ko pa vidim kaj stvarca dela proti ostalim, je pa druga zgodba :P

EDIT: Aja, pa sem omenil da vse to stalno dela še card advantage poleg vsega? :P

Drugače pa je tkole. Wizardi lepo mečejo recimo 20 novih legendary creaturjev na leto ven (Ne me prijet za cifro, dam samo kot primer). In v mislih NIMAJO french edh-ja, torej kako bi se ta stvarca obnesla kot commander. In mene dejansko čudi, kako dobro dela ta francoski komite, da fromat dokaj balancirano laufa s samo 8 commander bani. Zdej če se bo videlo, da so z banom falili, bojo pa ziher ga prej ali slej dali nazaj :)

ah, dej no, a je tok tezko v deck dat pac en pongify pa go for the throat? zgleda je lazje jamrat kok je nekej OP. Jaz morem rect, da marsikatera banana ni na mestu - tako v duel commanderju, kakor v commanderju, kakor v modernu.

Jah, ker bo dost pomagalo če imaš v decku en pongify in en GFTT več :D

Zdej bo pa kar match easy, ane :P

Tko kot v vsakem constructed formatu je treba met tud v EDH določen % removala notr, ki bo uspel pohendlat 2/3 za 3 mane. Poleg tega te omeji na mono green, kar samo po seb ni glih petarda. Potem morš investirat vsaj 6 mane za 1 drop, 9 mane za 2 drop, itd... kar se mi zdi daleč od nefer... Po tej logiki je Narset čist broken ker za 6 mane pol dobiš kar 4 zastonj spelle :O
Nevem no, vsak ki da vsaj neki na svoj deck bo zmožen pohendlat tud to revščino od monogreena, nevem zakaj morjo benat neko stvar ki je sama po seb pač eden od arhetipov v takem formatu, a se mora field prilagajat temu matchupu? Men se ne zdi glih tko, vsaka mal bolj balanced kontrola ki fura mal countrov mal spot removala in še wrathe pa itak nevem kako zgubi proti temu.

Js mislm da je en od teh francozov res dobil batine od tega decka in posledično je blo treba pobanat.

• Like 1

Tudi jaz ne bi osebno yisana nikoli bannal, če si že monogreen res rabiš nekaj podobnega kot ta toolbox, pa še vedno si na dosti stvari takoj mrzel in imaš malo odgovorov na to ker si mono.

Sej mislijo tudi Narset benat :P

Dokler žabe ne bannajo bo vse ok.