Jump to content
Planeswalker.eu
Sign in to follow this  
gasper133

French EDH banlist update

Recommended Posts

Nisem še zasledil, da bi na forumu kdo objavil najnovejše spremembe v French banlisti. Torej spremembe so opisane na tem linku: http://www.duelcommander.com/2015/07/

 

TL-DR:

Mystical tutor je benan (Pa ravno sem hotel igrat Maelstorma, aveš)

 

Na red list (karte ki bojo skoraj ziher benane) je prišel Sensei's Divining top

 

Na orange list (karte, za katere se pač zna zgodit da bojo kmalu benane) sta prišla Dig through time in Gaea's cradle

 

Commandeerja se da vrnit nazaj v command zone tudi če ti ga bouncajo (Kot so malo nazaj posodobili pri Britishu)

 

Tasigurja so se odločili da ga zaenkrat ne bojo benali in so ga removali z watch liste.

 

 

Komentarji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj je fora red list in orange list?
a nemorjo samo napisat al je benan al ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako da folk, ki namerava nabavit te stvari/buildat na njihovi osnovi, raje počaka nekaj časa. Brez tega se folk pizdi, ko nekaj faše banano 2 dni po njihovem nakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako da folk, ki namerava nabavit te stvari/buildat na njihovi osnovi, raje počaka nekaj časa. Brez tega se folk pizdi, ko nekaj faše banano 2 dni po njihovem nakupu.

Dvomim da Commander banane vplivajo na ceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvomim da Commander banane vplivajo na ceno

Tukaj se pa malo motiš. Po Cataclysm banani je cena padla za 7€ (pred reprintom ftv), Grim Monolith po banani padec za 6€, Natural order padec za 5€. Itaq po parih mesecih so cene za nekatere karte šle nazaj gor zaradi Legacyja. Pravtako karte ki so bile odbenane so šle gor ala Crucible of Worlds. Definitivno french ima nekakšen odstotek za cene v Evropi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ni to najbolj obvious?

sure lets make 50 shade of ban :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Če iščeš fer v MTG boš bl mal najdu

 

Ma sej se mi zdi čis fer tale runda banov. Sensei's je itak premočen, Mystical tutor pomoje ni glih najbolj broken legalna karta, ampak vseeno predobra v maelstormu :P

Pač za Gaeo mi dost časa ni blo jasno zakaj je sploh legalna... Castam Prossha, tappam land za 7 mane. Da niti ne začnemo od Animarja, Maratha, Elfov... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cradle pač naredi Aggro commanderje viable. Simple.

 

More like naredi aggro commanderje neustavljive :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mystical se mi ni zdel prebolan ampak ajde. Cradle, library, survival so pa sicer OP ampak nujno zlo da se lahko creature decki sploh igrajo.

 

Drugače pa, a ima kdo kako dobro Tasigur listo?

 

P.S. Zakaj so pa top odbannali in kdo ima kaj od tega, da je to legalno mi pa ni čisto jasno.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Zakaj so pa top odbannali in kdo ima kaj od tega, da je to legalno mi pa ni čisto jasno.

 

Predvidevam, da bolj testno. Podobna zgodba je z Braids, ki naj bi bila lahko nazaj bannana. Čeprav načeloma ni potrebe (še) za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Top je bil testno unbenan in se hitro izkazalo da je treba benat nazaj(sej je na rdeči listi in bo jeseni ponovno banano fasalo).

Sem dolgoletni igralec modre in moram priznat da mi je Mystacal tutor dal kar precej zmag. Eot grem po kataklismo (ko je še bila veljavna), joj ti pa imaš nekaj velik kreatur js pa grem po eno mano wrath, šla sva se trejdat karto za karto in uh lej eot grem iskat po draw 3+. Pa podobne zgodbice iti po reanimate pa zmagat. Tutor je res dal močen reach modrim dekom.

Realno gledano če benajo Credlo potem res ni več razloga špilat non blue deke. Že tak je metagame vsaj polovično (včasih več) modre barve in je kar nekaj ljudi odpodilo stran. Špilat game 1 Geist, g2 Nin in za posladek še g3 Arbiter. Že tak je bil šok zgubiti natural order in če še to vzamejo: gl playing against non blue <-- fun times. Se strinjam da je modra zdrava za okolje sam res ni fun grindat prov vsako igro.

Nevem pa zakaj Library bi koga motilo. Treba fakin plačat 4 life za dodatno karto medtem ko druge barve zgubijo 1 life na turn za karto več, drawajo 3 za eno mano, pogledajo 7 kart in zberejo dve, in številne druge zadeve. 

Survival se strinjam je zelo močna karta sam bodimo realni kok dekov jo dejasnko igra(max trije). Itaq je format 1vs1 in so deki narejeni da imajo vsaj polovico disruptiona.

 

Modra je že tak preveč močna zato pustmo še drugim barvam še kako stvar.

 

Najlažji pa tasigurja špilat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro no, sej je tudi modra zgubila neki powerja s tem benom (tutor) + z Dig through time in Sensei's, če ju bojo res benal. Gaea's pa se meni zdi nekako malo preveč broken... 

 

EDIT: Sej drugače se strinjam z ostalim. Res lepo napisano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sej to je tudi moje mnenje zelena rabi te broken spelle, da se lahko sploh daja.

 

Kar se pa tasigurnega tiče, pa ne vem no.. že nekaj časa se ubijam pa ne uspem pravega potenciala ven povlečt. Kontrola mi je preveč durdle, že raje pol kaj drugega igram, kar je sposobno zmagat tudi če je celo igro behind (uw,ur,wanderer), reanimacija po tolikih banningih ni lih preveč konsistentna pa mogoče je mimeoplasm še vedno boljši general. Trenutno pacam skupaj neko agrocontrol varianto a se mi zdi malo underpowered.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nej sej Tasigur je mašina, mislim da boš zadovoljen še posebaj ker so barve top :) Kar naredi dokler ga ne benajo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

mogoče ne spada v tale topic, ampak vseeno. Pripravljam si en commander deck (duel) in me zanima, zakaj obstajata dve različni ban listi?

 

Ena je tole: http://www.duelcommander.com/banlist/

Druga je tole: http://magic.wizards.com/en/gameinfo/gameplay/formats/commander

 

Do sedaj sem igral samo na mtgo, torej je bila v veljavi tista, na drugem linku. Če prav razumem, se pri nas uporablja ona s prvega linka? 

 

Hvala za odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

mogoče ne spada v tale topic, ampak vseeno. Pripravljam si en commander deck (duel) in me zanima, zakaj obstajata dve različni ban listi?

 

Ena je tole: http://www.duelcommander.com/banlist/

Druga je tole: http://magic.wizards.com/en/gameinfo/gameplay/formats/commander

 

Do sedaj sem igral samo na mtgo, torej je bila v veljavi tista, na drugem linku. Če prav razumem, se pri nas uporablja ona s prvega linka? 

 

Hvala za odgovor.

 

Wizardova lista je namenjena multiplayerju, kjer zadeve kot so Sol Ring ipd. niso (tok) overpowered. Duel commander je za 1v1 in so take karte nedovoljene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×