Jump to content
Planeswalker.eu
FenikZ

Vintage liga 9

Recommended Posts

[color=#ff0000][b]Za najbolj neučakane - spremembe v deveti sezoni Vintage Lige[/b][/color]

[b][spoiler][/b]
[b]Spremembe v letošnji Ligi[/b]

1. [b]En turnir več v rednem delu + gostovanje.[/b] Sedemkrat bomo igrali Legacy in štirikrat Vintage plus finalni turnir, ki ostaja Legacy. En turnir bo na Primorskem, če bo imela sreča mlade.

2. [b]Brezplačen turnir za redne udeležence.[/b] Kdor se bo udeležil osmih turnirjev, bo imel potem naslednjega zastonj. Ta bonus se ne prenese v naslednjo sezono.

3. [b]Spremenjeni tiebreakerji za končno lestvico. [/b]Stay tuned.

4. [b]Pice za pridne.[/b] Pisci poštenih reportov, člankov, deck techov, potopisov in drugih prispevkov s področja Eternal magica bodo deležni brezplačne pice v Hitrem.

[/spoiler]

[b]Kaj je to Vintage Liga in zakaj sploh obstaja?[/b]

[b][spoiler][/b]
[b]Kaj je to Vintage Liga in zakaj sploh obstaja?[/b]

[i]O tem je bilo napisanega že veliko, zato bom kar uporabil čarobne sposobnosti tipk Ctrl, C in V in iz crawlspacea pričaral cel zid teksta na to temo:[/i]

Nekega [url="http://www.irts.si/magic/html/prispevki/vintage_liga.htm"][i][b]davnega leta 2005[/b][/i][/url] se nas je nekaj zanesenjakov odločilo, da nam ne paše vsakoletna rotacija in posledično drastičen padec cen kart iz T2-ja ter odhod dobrih starih kart iz Extendeda (takrat so ravno odjadrali Tempest, Saga in Maske), zato smo prišli na idejo, da bi organizirali turnirje v Eternal formatih, kjer so dovoljene praktično vse karte - razen pač tistih čisto premočnih, ki povsem uničijo zabavnost in formate spremenijo v nekaj.dec vs. anti-nekaj.dec (če se kdo spomni časov Akademije ali Raffinityja s Skullclampom v T2-ju, bo vedel, o čem govorim). Ker smo se zavedali tega, da določenih starih kart pri nas ni ravno na pretek, smo za nagrade talali stvari, ki jih je pri nas težko dobiti, da bi tako ljudje imeli večjo incentivo hoditi na turnirje, saj so tam lahko dobili manjkajoče karte za svoje decke. Poleg tega se je te stare karte tudi obilno naročalo prek interneta, tako da se je v teh letih pri nas ustvaril kar spodoben [b][i]Eternal community z okrog 15 rednimi in okrog 30 občasnimi igralci,[/i][/b] kjer ima večina že sestavljen vsaj en spodoben deck, z nekaj posojanja pa [i][b]si lahko vsak sestavi praktično kakršenkoli deck[/b][/i]. Da, frišni bralec, tudi ti! Poleg radodarnega posojanja na turnirjih na splošno vlada tudi bolj sproščeno vzdušje, saj se nesporazumi rešujejo po človeški poti, Bluji momenti ne ostanejo skriti, razne rulecheeserje in goljufe pa zelo grdo pogledamo, jih polijemo s katranom in posujemo s perjem ter posadimo na železniški tir, nakar z njimi paradiramo po vasi. Beware. Bonus Lige je tudi v tem, da se tam na kupu zbere več ljudi, ki imajo v albumih legacy in Vintage karte, tako da si jih lažje pritrejdate oz. nabavite, da se pa zmenit tudi za kak nakup preko interneta, če kdo strada kreditne kartice. Prav tako se dostikrat zmenimo za skupen obisk eternal turnirjev v Italiji, na Hrvaškem ter širše po Evropi (BoM, Ovino ...).

V Vintage Ligi se igra - zavajujočemu imenu navkljub - [i][b]Vintage in Legacy[/b][/i] turnirje. Nekateri stari dinozavri jih nemara poznate pod imeni Type 1 in Type 1,5, drugim pa bo bolj znan izraz Eternal formati. Spet tretji imate tovrstne karte popredalčkane pod [i]"un tasmešn format, kjer crkneš v prvem turnu, preden sploh daš land na mizo in kjer vsi decki stanejo toliko kot mercedes. In to s polnim tankom bencina ter novo vinjeto!"[/i]. Tudi za vas, slednje, je še upanje.


V rednem delu sezone odigramo [i][b]11 turnirjev[/b][/i], in sicer sedemkrat igramo Legacy, štirikrat pa Vintage. Turnirji so mesečne narave, če le ni mesec prenatrpan z raznimi GPT-ji, PTQ-ji, WTF-ji in podobnim, tako da se redni del odvije nekje od septembra do junija. Turnirji bodo šteli za PW točke, na njih pa bo [i][b]dovoljena tudi omejena uporaba proksijev[/b][/i]. Najboljšejši so na vsakem turnirju nagrajeni s finimi nagradami iz nagradnega albuma ([i][b]več kot nas je na turnirju, boljše so nagrade in več ljudi jih dobi![/b][/i]), prav vsak udeleženec pa dobi tudi pike, ki se mu seštevajo do konca sezone in služijo dvema namenoma:

- osem največjih kerlcev (kriterij so le in samo točke Vintage Lige) se po koncu rednega dela pomeri še na posebnem turnirju za najbolj polnomastne nagrade evar[i][b] [/b][/i](eno leto smo za nagrado dali Mox Pearl, sicer pa običajno raztalamo tudi za par hektarjev tundre, tajge, savane, vulkanskih in tropskih otokov, podzemskih morij, kakšnega postavnega planeswalkerja, FtV paketič‡e in druge dobrote);
- dva najbolje uvrščena novinca* pa si lahko na koncu rednega dela sezone iz nagradnega albuma nabereta še dodatne karte!

*novinec je vsak, ki ni še nikoli nastopil na finalnem turnirju Vintage Lige. Seznam je objavljen pod točko [b]Na splošno o turnirjih, nagrade, proksiji in točkovanja[/b]
[b][/spoiler][/b]

[b]Na splošno o turnirjih, nagrade, proksiji in točkovanja[/b]

[b][spoiler][/b]
[b]Na splošno o turnirjih[/b]

- turnirji Lige so razdeljeni na dva dela: redni del in finalni turnir. V rednem delu je 11 turnirjev, od tega jih je 7 v formatu Legacy in 4 v formatu Vintage. Razpored turnirjev bo objavljen sproti. Finalni turnir se odigra po koncu rednega dela, na njem pa lahko nastopi 8 udeležencev Lige z največ nabranimi točkami med letom. Na finalnem turnirju igra vsak z vsakim, igra pa se Legacy brez proksijev.
- turnirji so načeloma organizirani enkrat mesečno, in sicer v [url="http://www.mcmedvode.si/"]Mladinskem kulturnem centru Jedro v Medvodah[/url] (en Legacy turnir na leto včasih priredimo tudi kje drugje v Sloveniji). Turnirji se odvijajo ob nedeljah, začnejo se okoli 10h in se končajo tam nekje do 18h.
- prijavnina za turnir znaša 10 evrov, od česar gre 5 evrov za nagrade na tistem turnirju, ostalo pa za najemnino in v sklad za nagrade na finalnem turnirju ter za najboljše novince.
- če je na turnirju 23 ljudi ali več, se igra 5 rund swissa in top8; če je na turnirju manj kot 23 ljudi, se igra straight swiss brez playoffa. Število rund je napisano spodaj pri nagradah.
- definicija novinca: novinec je vsak, ki ni še nikoli nastopil na finalnem turnirju Vintage Lige (saj sami veste, kdo ste)
- dva najbolje uvrščena novinca po rednem delu sezone prejmeta nagrade iz nagradnega albuma. Najboljši dobi za 25 ojrov nagrad, drugouvrščeni pa za 15 ojrov.
- turnirji so DCI sanctioned, tako da lahko na njih nabirate PW točke
- kdor se med letom udeleži vsaj osmih turnirjev, ima potem pri naslednjem brezplačno prijavnino. Ta bonus se ne prenaša v naslednjo sezono.
- pisci poštenih reportov, člankov, deck techov, potopisov in drugih prispevkov s področja Eternal magica bodo deležni brezplačne pice v Hitrem.


[b]Nagrade[/b]

- fond nagrad za vsak turnir rednega dela znaša X*5 evrov, kjer je X število prijavljenih igralcev
- če nas je manj kot 8, igra vsak z vsakim (torej X-1 rund, največ pet), nagrajena sta prva dva
- če je igralcev 8 do 10, se igra 5 rund, nagrajeni so prvi trije
- če je igralcev 11 do 13, se igra 6 rund, nagrajeni so prvi štirje
- če je igralcev 14 do 16, se igra 6 rund, nagrajenih je prvih pet
- če je igralcev 17 do 19, se igra 6 rund, nagrajenih je prvih šest
- če je igralcev 20 do 22, se igra 6 rund, nagrajenih je prvih sedem
- če je igralcev več kot 22, se igra 5 rund plus top 8; nagrajen je top8
- fond nagrad za finalni turnir znaša Y*5 evrov minus stroški prostora minus nagrade za najboljša dva novinca, kjer je Y število vseh igralcev na vseh turnirjih v tej sezoni


[b]Točkovanje na turnirjih rednega dela[/b]

Vsak igralec dobi na turnirju toliko točk, kot znaša njegov rezultat po swissu. Zmaga prinese 3 točke, neodločen rezultat 1 točko, poraz pa 0 točk.
Preračun rezultatov iz prejšnjega leta je pokazal, da je za nastop na finalnem turnirju treba med letom nabrati okrog 85 točk, torej je več kot dovolj, da se udeležiš vseh enajstih turnirjev in greš na vsakem skromnih 3-3.


[b]Proksiji[/b]

- Legacy turnirji: novinci lahko uporabljajo do 15 proksijev, ostali pa do 4
- Vintage turnirji: novinci lahko uporabljajo do 20 proksijev, ostali pa do 15
- finalni Legacy turnir: proksiji niso dovoljeni


[b]Stari mački[/b] [i](aka. kdor je na tem seznamu, ni novinec)[/i]

Bosnič Mitja
Dolenc Andrej
Finžgar Nejc
Gerbec Matic
Hercezi Mario
Jeraj Aleš
Jurič Nejc
Kapus Miha
Kunčič Domen
Luštrek Mitja
Milanič Matjaž
Mis Nejc
Mohorič Klemen
Mulec Janik
Ostanek Aleš
Radej Anže
Robič Martin
Slavec Luka
Stopar Samo
Štrubelj Gregor
Zalaznik Jernej
Žagar Miha
Žefran Mojca
Žnidar Klemen
[b][/spoiler][/b]

[b]Urnik turnirjev[/b]

Najbolj ažurna je napoved turnirjev na mtgslo.si in na tem [url="http://www.planeswalker.eu/forum/index.php?/forum/11-najave-in-rezultati-turnirjev/"]forumu[/url].


[b][url="http://mtgslo.si/lige/8"]Lestvica uvrstitev[/url][/b]

[b][url="http://www.mtgthesource.com/forums/"]Kateri decki se sploh igrajo? Kje lahko izvem več o njih?[/url]

Rad bi igral [nekaj], pa mi manjkajo karte[/b]

[spoiler]
Edina trajna rešitev je, da si karte za svoj omiljeni kupček groze natrejdaš ali kupiš.

Če pa preizkušaš kak nov tech in nisi čisto zihr, a bi res rad dal 500e za playset Imperial recruiterjev, si lahko narediš tudi proksije ali na forumu pobaraš soigralce, ali ti je kdo pripravljen posoditi kako karto za turnir. Nihče te ne bo gledal postrani, če kar takoj ne prodaš svoje ledvice za playset Underground seajev in si jih namesto tega občasno sposodiš (in si seveda aktiven tudi na področju posojanja), ampak se pa vseeno ne čudi, če te bomo postrani gledali, če si turnir za turnirjem sposojaš razne commone in uncommone, namesto da bi se malo potrudil in si jih pritrejdal ali pa se enkrat izprsil in dal tistih par fičnikov zanje.
[/spoiler]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='kajne' timestamp='1410182349' post='29105']
za deckliste link ne deluje od starcity gamez... :(
[/quote]
SCG ma probleme. Tu je okleščena različica: http://www.starcitygames.com/php/news/print.php?Article=22988

Itak je pa tole malo out of date, tko da bo treba posodobit ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
FenikZ je uporabil Jedi Mind trick na meni, tako da pridem. Za stare dobre cajte mi bo pa sestavil deck, okoli katerega se je razvil prvi slovenski T1.5 meta game :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
[size="2"][b]maindeck:[/b]
3 Dark confidant
4 Hypnotic specter
3 Nantuko shade
2 Cursed scroll
4 Dark ritual
2 Darkblast
4 Duress
4 Hymn to Tourach
2 Swords to plowshares
4 Sinkhole
4 Vindicate
1 Phyrexian arena

10 Swamp
4 Wasteland
4 Scrubland
3 Bloodstained mire
1 Polluted delta
1 Tainted field[/size]
[size="2"][b]sideboard:[/b]
2 Diabolic edict
3 Engineered plague
2 Pithing needle
2 Swords to plowshares
4 Withered wretch
2 Kataki, war's wage[/size]


[size="2"] :D[size="2"] :D[size="2"][size="2"] :D[size="2"][size="2"][size="2"] [/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]

Share this post


Link to post
Share on other sites
uffffffffffffff, that's some oldschool shit.. guess I won't be playing 12post :/

ps, morda se splača igrat kak fetch več ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ker se do konca leta obetata dva večja legacy eventa v Evropi (Prague Eternal 9. novembra in Nebraska's War 7. decembra), me zanima, koliko ljudi bi kaj šlo tja, da po potrebi spremenimo datuma vintage in legacy turnirja, ki sta sicer napovedana za 16. november in 7. december. Varianta je, da oboje zamaknemo na en teden prej ali pa pač samo legacy premaknemo na en teden prej. En teden pozneje ni opcija zaradi GP Milana, dva tedna pozneje je pa že krepko veseli december in bi bila udeležba podobna kot na shodu darežljivih židov.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaz sem se že preregirstriral za Nebraska's War, pa me zanima, če je še kdo za, ker bi res rad čimprej rezerviral še hotel, pa da ne vzamem lih privat sobe? Prosim pišite mi čimprej.

Tako da če spremenimo datum za decembrski legacy, bi mi blo čist fajn, če pa ne pa tud ne bo konc sveta. Za Prago pa mislim da je bolj malo interesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ni se dalo prestavit turnirjev Vintage Lige, tako da ostajata datuma 16. november (Vintage) in 7. december (Legacy). 11. januarja pa spet Vintage.

Share this post


Link to post
Share on other sites
popravite me če nism prav razumu. v tej vintage 9 ligi se igrajo samo decki ki so na tej starcity strani, ali lahko jaz sestavim en deck ki je vintage/legacy legal in potem igram z njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seveda lahko igras karkoli, ki je legacy/vintage legal - pa se 15 (legacy) oz 20 (vintage) proxijev lahko vtaknes noter v deck.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Verjetno precej butasto vprašanje: kakšna so točno navodila za izdelavo proxijev? Vem da je zgoraj link, vendar vodi samo do topica "forum ima težave"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Sony Black' timestamp='1418772033' post='32448']
Verjetno precej butasto vprašanje: kakšna so točno navodila za izdelavo proxijev? Vem da je zgoraj link, vendar vodi samo do topica "forum ima težave"...
[/quote]
Hja, nekoč je obstajala tema s tem (in celo sličicami), ampak jo je požrl izbris irts foruma. Načeloma velja tako, da morajo biti proksiji dovolj informativni, da nasprotnik na prvi pogled ve, za kaj gre (torej mora imeti proksi vsaj ime, mana cost, power/toughness); po drugi plati pa ne smejo biti narejeni tako, da bi se že pri mešanju v ovitkih lahko videlo ali čutilo, katera karta je proksi in katera ne (primer tega so sprintani proksiji, nalepljeni na druge karte). V primeru dvoma se lahko še vedno obrneš na vodjo turnirja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaz sem imel kar na Plainse z debelim alkoholcem napisano "Cursed Scroll", pa se noben nasprotnik ni sekiral, razen Jeraj, ker ga je pač to ubilo :P Se pa vodja turnirja ni strinjal, da je moj proxy japonski misspint s cenejšo aktivacijo :ph34r:
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Juwe' timestamp='1418806278' post='32452']
Jaz sem imel kar na Plainse z debelim alkoholcem napisano "Cursed Scroll", pa se noben nasprotnik ni sekiral, razen Jeraj, ker ga je pač to ubilo :P Se pa vodja turnirja ni strinjal, da je moj proxy japonski misspint s cenejšo aktivacijo :ph34r:
[/quote]

a uganeš kdo ti je (zaman) pozabil prinest Cursed Scrolle? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Urnik za naslednje trimesečje:
11. januar - Vintage
1. februar - Legacy
1. marec - Vintage

Share this post


Link to post
Share on other sites
Urnik za naslednje štiri mesece - če ima kdo kaj proti, naj pove ta teden, pa bomo probali še spremenit.
[s]5. april[/s] - legacy (5. april ne gre, ker je velikonočni. 22. marca je prerelease, 29. pa nekdo ne more, ampak se ne spomnim, kdo ... kaj vam je torej ljubše, 22. ali 29. marec?)
3. maj - vintage (a koga moti, da je konec počitnic takrat?)
24. maj - legacy
14. junij - finale

Share this post


Link to post
Share on other sites
22. ali 29. marec: jaz sem bolj za 29.
3. maj - vintage: tu znamo bit na spomladanskem Ovinu v Milanu, ki bo 1-3. maj
24. maj - legacy: kul I guess
14. junij - finale: kul I guess

kaj pa pol aprilski turnir? A ni bilo nekaj govora, da bo letos skupaj 11 turnirjev + finale?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Mastikor' timestamp='1425285743' post='34772']
3. maj - vintage: tu znamo bit na spomladanskem Ovinu v Milanu, ki bo 1-3. maj
[/quote]
Hm, jebada. Kaj pa 19. april? Takrat je sicer v Krakovu standard GP, ampak a misli kdo it tja?

[quote name='Mastikor' timestamp='1425285743' post='34772']
kaj pa pol aprilski turnir? A ni bilo nekaj govora, da bo letos skupaj 11 turnirjev + finale?
[/quote]
11. turnir bo, če ga bodo Primorci organizirali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='FenikZ' timestamp='1425287877' post='34773']
11. turnir bo, če ga bodo Primorci organizirali :)
[/quote]

Aja, super, kateri datumi pridejo v poštev?

lp

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='ksmith' timestamp='1425289174' post='34776']
Aja, super, kateri datumi pridejo v poštev?

lp
[/quote]
Kar se mene tiče, kadarkoli. Samo treba je upoštevat morebitno prekrivanje z drugimi večjimi turnirji, prazniki, počitnicami itd. Jaz vem za te:

22. marec - prerelease DoT
5. april - velika noč
12. april - mcm Rim
19. april - GP Krakov
od 26. aprila do 3. maja - prvomajske počitnice + Ovino Milano 3. maja
10. maj - GP Pariz
31. maj - GP Utrecht

Za GP-je bi bilo sicer treba malo pogledat, a bi kdo sploh potencialno na kakšnega od teh šel, ker so standard, standard in modern masters limited. Pa a gre kdo na MCM v Rim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×